Jump menu

Main content |  back to top

Shell-prisen:

1983  Truls Mørk (cello)
1985  Kjell Magnus Sandve (tenor)
1986  Robert Rønnes (fagott)
1987  Håkon Vestly (klarinett)
1988  Stefan Veselka (klaver)
1989  Tomas Krakowski (gitar)

1991  Bodil Arnesen (sopran)
1992  Øyvor Volle (fiolin)
1993  Rolf A. Gupta (dirigent)
1994  Rune Brodahl (horn)
1997  Rita Heigre (sopran)
1998  Sveinung Bjelland fra Stavanger (klaver)

2000  Benedikte Palko (klaver) og Berit Mæland (sopran)
2001  Eir Inderhaug (sopran)
2003  Ingerine Dahl (fiolin), Audun Halvorsen (fagott) 
2004  Christian Ihle Hadland (piano)
2005  Kyrre Sassebo Haaland (komposisjon)
2006  Magnus Staveland (tenor)
2007  Ann-Beth Solvang (mezzosopran)
2008  Ida Bryhn (bratsj)
2009  Andreas Grønneberg (tuba)

2011  Iva Mrvos (mezzosopran)

2012  Friederike Wildschütz (pianist)

2013  Srdjana Jovanović (pianist)

2014 1B1 (ensemble)

Reisestipend:

1983  Marianne Larsen, Haugesund (fløyte) og Haldor A. Mæland, Stavanger (klaver)
1985  Odd Børge Sagland, Sandnes (slagverk) og Yngvild S. Hennig, Stavanger (klaver)
1986  Harald Tjelle, Haugesund (baryton)
1987  Leif Ove Andsnes, Karmøy (klaver)
1988  Torstein Dalene, Sandnes (cello) og Espen Aareskjold, Stavanger (trombone)
1989  Mats Bryne, Stavanger (tuba) og Gunnar Eckhoff, Stavanger (fagott)

1991  Sigurd Slåttebrekk, Stavanger (klaver)
1992  Sveinung Bjelland, Stavanger (klaver) og Espen Skaaland, Egersund (trompet)
1993  Jan Harald Halvorsen, Haugesund (cello)
1994  Benedicte Palko, Stavanger (klaver) og Ole Kristian Tingdal Dahl, Stavanger (fagott)
1997  Tanja Irene Leine (sopran) og Ida Mo (klaver)
1998  Siri Løken fra Bergen (fiolin)
1998  Espen Langvik fra Larvik (baryton)

2000  Ingerine Dahl (fiolin) og Kyrre Sassebo Haaland (komposisjon)
2003  Vibeke Kristensen (sopran) og Johannes Hafsal (cello) 
2004  Øyvind A. Mæland (piano) 
2005  Guro Asheim (fiolin) 
2006  Christel E. Smith (sopran) 
2008  Ragnhild Hemsing (fiolin), Gjermund Larsen (fiolin) og Martina Skjellerudsveen (fløyte)
2009  Laurens Weinhold (fiolin)

2010  Shruti Kar Ray (gitarist), Øyvind Mæland (komponist), Leif Jone Ølberg (bassbaryton)

2011  Tormund Blikra Vea (gitarist) og waldhornist Eirik Baardsen Haaland (waldhornist

2012  Andreas Lamo (fløytist) og Frida Tharaldsen Skaftun (cellist)

2013  Brage Toreson Søfteland Sæbø (fiolinist) og Kristina Osmundsen Vårlid (gitarist)

Oppfølgingsstipend:

1990  Espen Aareskjold, Stavanger (trombone) og Mats Bryne, Stavanger (tuba)
1995  Espen Skaaland, Egersund (trompet) og Ole Kristian Tingdal Dahl, Stavanger (fagott)
1996  Kr. 100.000 som støtte til Musikkonservatoriet til innkjøp/komplettering av teknisk lydstudioutstyr

2001  Sveinung Bjelland (klaver)
2002  De tre sopraner: Eir Inderhaug, Rita Heigre og Berit Mæland 
2004  Stefan Veselka (piano) 
2006  SKASEI (stryketrio) 
2007  Christian Ile Hadland (piano)
2009  Christel Elisabeth Smith (sopran)

2010  Sveinung Bjelland, Kyrre Sassebo Haaland, Ingerine Dahl, Wouter Raubenheimer, Ilmari Hopkins, Guro Asheim og Gjermund Larsen (gruppe)